Dişli İmalatında Önemli Hususlar Nelerdir?

Tarafından gönderildi: admin Yorumlar: 0 0 Posta tarihi: 7 Ekim 2019

Dişli İmalatında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Bir gurme yemek hazırlamaya başladığında ilk olarak taze,kaliteli malzemeleri bir araya getirir. Kabataslak düşük bütçeli malzemeleri veya buzdolabında haftalarca beklemiş ürünleri kullanmaz.Çünkü Bileşenlerin kalitesi , ortaya çıkan nihai ürünün kalitesini doğrudan etkiler.

Benzer şekilde, yüksek kaliteli hassas dişliler üretmek istiyorsanız,  kaliteli malzeme ve işçilik toleransları sıkı denetlersiniz. Gereksinimlerinize uygun görünen düşük maliyetli, düşük kaliteli dişlileri bulabilir ve satın alabilirsiniz, ancak ekipmanınızın kalitesi düşecek ve uzun vadede maliyetiniz daha da büyük olabilir. Neden daha yakından bir göz atalım …

Kaliteli Dişliler, Yüksek Kaliteli Dişli Boşluklarıyla Başlıyor

İmalat mühendisleri ve tasarım mühendisleri hem üretilebilir hem de sistemin gerekliliklerini karşılayan bir dişli tasarımına karar verdikten sonra , imalat mühendisi, dişlilerin tasarlandığı gibi üretilmesini sağlayacak bir süreç planlamalıdır.

Bu planlamada , her işlem aşaması, montaj dişlilerinin veya mil dişlilerinin eksenlerinin hassas olması gerekir. Dişli açma frezeleme ve diğer tüm işlemleri,oluşturulan işlemlerde dişlinin muhafaza edilmesi gereklidir. Isıl işlem görmüş dişliler söz konusu olduğunda, montaj yüzeylerini yeniden işlemek oldukça gereklidir ve eksenin bozulmadığından emin olmak gerekir.

Dişlinin kalitesini oluşturan en önemli etkenler boşaltma ve dişli taşlamada, paralel ve dikey yüzeyler eksenlerin boyunca tutulmuşsa elde edilir.

Pah kırma köşelerdeki çapakların paralel, dikey ve eşmerkezli yüzeylerin bakımını etkilememesini sağlamaya yardımcı olacaktır. Aynı zamanda dişlinin kullanımı daha güvenli hale getirir.

Dişlilerin kalitesini belirleyen en önemli unsur dişli boşlukları olsada,  dişlilerin imalatında tüm imalat süreclerinin önemli olduğunu unutmamak önemlidir. Bu nedenle, her adımda kalite süreçlerini ve tekniklerini kullanacak deneyimli bir dişli imalat ortağıyla çalıştığınızdan emin olmak isteyeceksiniz .

Deneyimli bir dişli üreticisi olarak, en başından itibaren teknik analizler ve değerlendirmeler yaparak . sonucun müşterinin belirlenmiş kalite standartlarını karşıladığından emin olmak için çalışıyoruz.

Yayınlarımızdan dişli imalat yeteneklerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.Özel ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin  .

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir