Döküm + İşleme

Döküm + İşleme Teknolojieri

CAD dosyası veya parçalarınızı gönderin , anında Döküm, modelleme ve işleme teklifi alın. Tüm işlemler tek tedarikçide bitsin.

DÖKÜM VE İŞLEME HİZMETLERİ

Döküm, eritilerek sıvı hale getirilen metallerin, üretilecek olan ürünün boşuğunu içeren bir kalıbın içerisine dökülerek katılaştırıldığı imal yöntemidir. Ürün adetlerine göre harcanan kalıp( kum döküm ) yöntemi yada kalıcı kalıp (kokil kalıp ) yöntemleriyle çok küçük parçalardan tonlarca ağırlıktaki parçaların imalatına imkan sağlayan değişik teknikleri bulunmaktadır.Seri üretim yöntemleri mevcuttur. Dezavantajları dökümün ham halinde ince kesitler,hassas boyut toleransları , iyi yüzey kaliteleri sağlanmasında güçlük çekilir. Dökümü gerçekleşen ürünler CNC Torna ve CNC Frezelerde işlenebilir.

Döküm, nesnelerin çeşitli kalıplar kullanılarak hızlı bir şekilde üretilmesini sağlayan bir işlemdir. Kum döküm ve kokil kalıplar kullanarak tutarlı nesneler üretebilirsiniz.

Kalıp, parçalarınızı çoğaltmak istediğiniz nesnenin aynı ölçülerde ve toleranslarda boşluğunu içerir.Sıvılaştırılmış metalin bu boşluğa dökülmesi ile başlar. Parça daha sonra bu kalıbın içerisinden çıkarılarak tekrar doldurulabilen veya tek bir ürünlük kalıplarla üretilir.

Kullanılan döküm malzemesine bağlı olarak, hava kabarcıkları büyük bir sorun olabilir. Bu durumun yaşanmaması için uzmanlık gerektiren bir iştir.