Enjeksiyon Kalıp + Baskı

Enjeksiyon Kalıplama Hizmeti

500 - 10.000 adet arası plastik çalışmalar için özel enjeksiyon kalıplama ve baskı hizmeti

ENJEKSİYON KALIPLAMA VE BASKI HİZMETLERİ

Plastik enjeksiyon kalıplama, her türlü ticari ve endüstriyel kullanım için büyük miktarlarda bitmiş plastik parça üretmenin en yaygın yoludur. Erimiş reçine bir metal kalıbın boşluğuna yüksek basınç altında enjekte edilir ve daha sonra hızlı bir şekilde soğutulur ve katı bir şekil oluşturur.

Bitmiş bir parçanın yapılması için tek bir döngü, parça karmaşıklığına ve boyutuna bağlı olarak birkaç saniye ila dakika arasında bir zaman alabilir. Hammadde israfının önüne geçilmesi, Aynı malzemeden işlenmiş parçalara göre daha iyi performans göstermesi, Üretilecek parça sayısı arttıkça işçilik ve hammade giderlerinin düşmesi, CNC işleme merkezlerinde işlenen kalıpların yüksek toleransta binlerce üründe aynı standarların elde edilmesi avantajlarına sahiptir.

Enjeksiyon Kalıplama, yüksek hacimli üretim, büyük miktarlarda küçük ila orta boyutlu parçalar, karmaşık ve keskin kenarlar, standart toleranslar ve homojenlik gerektiren bileşenler oluşturmak için ideal bir işlemdir.

Enjeksiyon Kalıplama Basamakları

  • Hammadde, kızak sisteminden enjekte edilir ve geçitler kalıp boşluklarına yerleştirilir.
  • Sertleştirme işlemi tamamlanıncaya kadar kauçuk kalıpta kürlenir.
  • Parçanın çıkarılması ve çevrimin yeniden başlatılması.

Enjeksiyon kalıplamanın avantajları:

  • Ön formların tamamen ortadan kaldırılması: ön formun maliyetini ortadan kaldırmanın yanı sıra, operatörlerin ön formları bir oyuğa (sıkıştırma kalıplama) veya tencereye (transfer kalıplama) yerleştirme ihtiyacı giderilir.
  • Azaltılmış çevrim süresi.
  • Yüksek hacimli orta ila yüksek hassasiyete sahip bileşenler için ekonomik işlem.
  • Minimal malzeme atığı.

Elbetteki seri imalatın gereği hızlı ve belirli bir zaman biriminde üretim yapma ile birlikte kalite,ölçü tamlığı ve zamanın göz önünde bulundurarak profesyonel bir kadro ile çalışması gerekmektedir. Soru ve projeleriniz için üretim uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.