Dişli İmalatı

Dişli İmalatı

CAD - PDF dosyalarınızı yükleyin, Düşük adetli parçalarınız için CNC İşleme teklifi alın ve parçalarınızı 5 dakikadan daha kısa sürede üretime başlatın.

MEKANİK BİLEŞEN VE DİŞLİ İMALATI HİZMETLERİ

TÜRKMAKSAN mühendisler tarafından kurulan ve yönetilen bir şirket olarak, müşterilerinin gelişen ihtiyaçlarını herkesten daha iyi anlıyor ve yanıtlıyor.

Standart bir ürün gereksinimlerinizi karşılamadığında, özel tasarım ve üretim yoluyla alternatif çözümler sunabilir. Mevcut en iyi ürünleri sunmak için en yeni teknolojileri, süreçleri ve yöntemleri kullanmaktadır. Hassas dişli ve mekanik bileşen üreticisi olarak, talaşlı imalat ve ağır sanayi imalat proseslerini heryönüyle mükemmelleştirmektedir.

TÜRKMAKSAN’ın uzmanlığı mekanik bileşenlerle sınırlı değildir. Dünya standartlarında kalite ve güvenilirlik ile özel montajlar tasarlayabilir ve üretebilir.

Türkmaksan Özel Dişli imalat hizmetleri, orta-yüksek hacimli yüksek kaliteli dişliler, parçalar ve şanzıman dişli montajları için optimize edilmiştir. Aşağıda belirttiğimiz dişliler dahil olmak üzere çok çeşitli özel dişliler üretmektedir: halka ve pinyon dişlileri, sonsuz dişliler, helisel dişliler, planet dişliler ve dişli kutuları. Otomotiv, tarım makinaları, savunma ve tüm sektörlere dişli üretmektedir.

Kullandığımız yüksek kaliteli malzemeler karbon çeliği, paslanmaz çelik, bronz ve plastiktir. Ayrıca, parça işleme sonrası montaj ısıl işlem gibi imalat sonrası işlemlerindede tam zamanında teslimat hizmeti sunabiliriz.

Düz Dişli

0.5 Modülden 16 modüle kadar veya eşdeğer DP modül kapasiteye sahip olup, 2 modülden 12 modüle kadar tüm düz dişliler: Ø1500 mm çapa kadar diş açılmakta olup, Ø800 mm ye kadar dişli profilleri taşlanmakta; istikamet ve profil kontrolleri devamlı yapılmaktadır.

Düz dişliler, paralel şaftlar arasındaki hareketi iletmek için yaygındır. Kolayca görselleştirilirler ve şekillerinden dolayı silindirik dişliler olarak sınıflandırılırlar. Diş yüzeyleri, monte edilmiş millerin eksenine paralel olarak yerleştirilir ve bu eksenel yönde hiçbir itme kuvveti oluşmasına neden olmaz. Düz dişliler, üretimleri kolay bir işlem olduğu için çok yüksek hassasiyetlerde üretilebilirler.

Konik Dişli

İmalatımız içerisinde bulunan düz konik dişliler ise 1 modülden 22 modüle ve Ø750 mm çapa kadar veya karşılığı DP olarak açılmakta olup her dişli grubunun imalatı esnasında iz kontolleri yapılmaktadır.Ürünlerimiz Ç8620 – Ç4140 -CK45 sementasyon veya ıslah çelikleri olarak imal edilmektedir. Islah çelikleri indiksiyonla sertleştirilmektedir.

Konik dişliler, öncelikle güç aktarımlarının yönünü değiştirmek için kullanılan katı bloklardır. Ayrıca, tork hızını değiştirmeden dönme gücü yönlerini dik açılarda değiştirmek için de kullanılırlar. 

Helis Dişli

0.5 Modülden 16 modlüe kadar veya eşdeğer DP modül kapasiteye sahip olup, 2 modülden 12 modüle kadar tüm helis dişliler: Ø1500 mm çapa kadar diş açılmakta olup,Ø800 mm ye kadar dişli profilleri taşlanmakta; istikamet ve profil kontrolleri devamlı yapılmaktadır.

Helisel dişliler, eğimli diş izi bulunan silindirik dişlilerdir. Düz dişlilerle karşılaştırıldığında büyük bir temas oranına sahipler ve daha az gürültü ve titreşimle daha fazla kuvvet iletebiliyorlar.

Sonsuz vida ve dişli

imalatımız 1 modülden 16 module kadar ve max 2000 mm çapa kadar olup tüm
çalıştığımız sektörlerde kullanılmaktadır.

Kamalı Mil

İş makinalarında ve redüktör kutularında kullanılan aks milleri veya kamalı miller konum itibarıyla önemli bir güç iletim aracıdır.Güç iletmesi ve devamlı yük altında bulunması nedeniyle millerin malzemeleri de önemlidir.İmalarımız içerisinde bulunan millerde,genellikle C4140 – C4340 – C8640 – C5140 türü malzemeler kullanılmaktadır.

Bir kamalı mil her zaman, dişli milinin dönme eksenine paralel bir çevre etrafında eşit aralıklarla yerleştirilmiş dişlere sahip olacaktır. Bu dişler çift taraflı veya düz olarak yapılabilir ve içerdikleri veya çentikler şeklinde oluşturulabilirler. 

İç dişli

olarak 10 modül Ø500 mm çapa kadar çember ve planet dişlilerimiz imal edilmektedir.Dişli imalatlarında Ç 8620-16 MnCr5-Ç 3315 sementasyon çelikleri asil çelik olarak sertifikalı malzemeden kullanılmakta olup,sıvı ve gaz sementasyon yapılmaktadır.

Kramayer dişli

imalatlarımızda 18 modül 6 metreye kadar dişli açılabilmekte olup, açtığımız kramayer dişlilerin adımı 0.01 hassasiyette açılmaktadır.

Zincir Dişli

Zincir mekanizmalar, dişli çark ile kayış kasnak mekanizmaları arasında ara bir mekanizma olarak kabul edilir.Uzun mesafelerde güç ve hareket iletmesi bir avantaj yaratmaktadır. İmalatımız içerisinde bulunan zincir dişliler ASA ve RH faktörleri ile imal edilmektedir.

Triger Dişli

Triger kasnaklarımızın malzemesi ithal GG25 pik döküm ve 7075 alüminyum malzemeden olup isteğe bağlı olarak yüksek alaşımlı karbon çeliği veya sfero dökümden imal edilmektedir.

Havacılık Ve Uzay Sektörü

Kritik havacılık iniş uygulamalardaki dişli sistemlerinin önemini kabul ediyoruz ve en yüksek kaliteyi ve hizmeti sağlamak için son teknoloji ekipman, proses iyileştirme ve yetenekli, deneyimli mühendis kombinasyonuna yatırım yapmaya devam ediyoruz.

Havacılık ve uzay sektörü için ürettiğimiz dişli tiplerine bir örnekler.

İç ve Dış Yaylı Şaftlar

Kanat Ayar Elemanı Dişli Motor Kaputu Dişlisi

Pompa Dişlisi

Rampa Plakası Dişlileri

Planet Dişliler

Sonsuz Dişliler

Tekerlek ve Konik Dişliler

Özel Tahrik Dişli

 

Tıbbi Ekipman Dişlileri

Tıp sektöründeki uzmanlığımızın bir göstergesi olarak şu anda aşağıdaki tıbbi vites gereksinimlerini sunuyoruz:

Cerrah ekipmanlarında kullanılan 2. ve 3. kademe epiklik dişli kutularında kullanılan planet dişlileri ve pinyonları.

Hassas titrasyon makinelerinde kullanılan kremayer dişli kutusu montajları.