CNC Tornalama

CNC Tornalama Hizmeti

CAD - PDF dosyalarınızı yükleyin, CNC İşleme teklifi alın ve parçalarınızı 5 dakikadan daha kısa sürede üretime başlatın.

CNC TORNALAMA HİZMETİ

CNC Torna, malzemenin çubuklarının bir aynada tutulduğu ve döndürüldüğü ve istenen şekli oluşturmak üzere malzemeyi  işlemek için tarete bağlanan takımlarla beslendiği bir üretim işlemidir. Merkez, hem tornalama hem de frezeleme için (CANLI TAKIM ) C  ve Y Eksen yeteneklerine sahipse, diğer şekillerden frezelemeye izin vermek için döndürme durdurulabilir.

Başlangıç ​​materyali, her zamanki yuvarlak olmasına rağmen, kareler veya altıgenler gibi başka şekiller olabilir.

CNC torna tezgahları veya tornalama merkezleri, bilgisayar kontrollü bir taret üzerine monte edilmiş takımlara sahiptir. Taretin tutabildiği daha fazla takım, parçadaki karmaşıklıklar işleyebilmek için daha fazla seçenek sunar.

“Canlı” takım seçeneklerine sahip CNC’ler çubuk dönüşünü durdurabilir ve delinmiş delikler, yuvalar ve frezelenmiş yüzeyler gibi ek özellikler ekleyebilir.

Üzerinde çeşitli takım seçenekleri, dış çap ve boy sınırlamaları ve üzerinde yapılabilecek parça türlerini etkileyen güç ve hız özellikleri olan birçok farklı CNC torna merkezi bulunmaktadır. İşlenecek parçaların en uygun fiyatla sunulması için CNC Tornaların özellikleri değerlendirilir.

Cnc Torna Merkezi , konvansiyonel torna tezgahlarında olduğu gibi döner iş parçalarının işlenmesinin aksine gelişen teknolijiler ile hem eksenel hem de radyal canlı takımlar bağlanması torna tezgahlarının işlemesi haricinde işlemeleride mümkün kılmıştır.Çift milli tutucular ve arttırılabilen özellikler tek bağlamada tüm işlemleri tamamlayabilir.

Basit geometrilere sahip bir parçaya mı ihtiyacınız var?

Zanaatkar ve mükemmel programlanmış bir CNC Tornalama Merkezi (turning center) varsayalım.. Evet tek bir ürün için sonuçlar ayırt edilmez derecede aynı olabilir. Mükemmel toleranslar ve yüzey kalitesi…

Peki CNC Tornanın farkı nedir?

İnsan faktörünü göz önünde bulundurduğumuzda , zanaatkarlar her bir operasyonu aynı özen ve dikkatle yapması gerekmektedir.Parça adeti ve termin süreleri dikkate alındığında bu durumun seri üretim planlamalarında standartları yakalaması hayli zordur. Yüksek yatırımlar ile kurulan CNC torna atölyelerinde, uzmanlar tarafından mükemmel bir şekilde programlanan CNC tornaların gerekli kontroller altında seri üretimde programlanan bileşenden standartlara uygun binlerce ürün minimum sürelerde üretilir. Bileşilene uygun bir kereye mahsus uzmanlar tarafından programlanan CNC tornada üretim , malzemenin yüklenmesi ve yeşil düğmeye basılması kadar kolay…

CNC Tornalamanın Avantajları

Doğruluk: Birçok şirket için CNC tornalama hassasiyeti en rekabetçi avantajlarından biridir. CAD veya CAM dosyalarını sürece dahil ederek, makineler katı ölçümleri takip edebilir ve doğal insan hatalarının israfını ortadan kaldırabilir.
Esneklik: CNC torna merkezleri, çeşitli boyutlarda özellikler sunduğundan, çeşitli uygulamalarınız için esneklikleridir.
Tekrarlanabilirlik: Eşsiz doğrulukta ürün grupları üreterek, CNC torna olağanüstü tekrarlanabilirlik sağlar. Bu verimi en üst düzeye çıkarır ve kayıplarını azaltır.

CNC Torna Doğruluk

CNC Torna işlemi kaba tornalama, yarı hassas tornalama, ince tornalama olarak ayrılabilir. Kaba tornalama, kesme hızını düşürmeden tornalama verimliliğini artırmak için büyük kesme derinliği kullanır, böylece işleme hassasiyeti yalnızca IT10’a ulaşabilir, yüzey pürüzlülüğü Ra 20 ~ 10 mikron, yarı hassas tornalama işlemi ve ince tornalama, yüksek hız ve küçük besleme ve kesme derinliğini benimseyecektir, bu nedenle işleme hassasiyeti IT8’den IT5’e ulaşabilir, yüzey pürüzlülüğü Ra 1.6 ile Ra 0.4 arasındadır.

İşletmeniz için özel metal parçaları nasıl üretilir?

Üretim planlama departmanımız, parça tasarımınıza dayalı en iyi prosesleri önermek üzere üretilebilirlik hakkında anında geri bildirim sağlayacaktır.
CAD veya PDF dosyanız buradan yükleyebilir ücretsiz teklif alabilirsiniz…