CNC Otamat

CNC - OTOMAT TORNA TEZGAHLARI

CAD - PDF dosyalarınızı yükleyin, Yüksek adetli parçalarınız için CNC İşleme teklifi alın ve parçalarınızı 5 dakikadan daha kısa sürede üretime başlatın.

CNC OTOMAT TORNALAMA VE KAMLI TORNALAMA HİZMETLERİ

CNC Kayar Otomat ve Kamlı Torna Tezgahları seri üretim amaçlı üretilmiş makinalardır. Cnc Kayar Otomat , Komlike parçaları tek bağlamada işleyebilecek 7 ve 8 eksen işleme kabiletiyeti olan tezgahlardır.

CNC Torna Tezgahlarında işlenecek olan ürün sabitlenmekte iken Cnc Kayar otomatta bağlanan parçanın z ekseninde hareketli olması, CNC tornada işlenemeyecek küçük ve uzun parçaların işlenmesini ve daha fonksiyonel olanak sağlar. Yataklama sistemiyle çalışmasından dolayı tek pasoda çok fazla talaş kaldırma derinliğine ulaşabilir.

Kamlı Torna Tezgahları , Kamlar vasıtasıyla hareketleri sağlanan CNC tornaların seri üretim amaçlı versiyonudur. Tezgahların tüm hareketleri iş parçası sürme ,çözülmesi,bağlanması kesici takım ilerlemesi ve talaş kaldırma işlemleri kamlar vasıtasıyla işler. Her bileşen için kam tasarımcıları tarafından kamlar tasarlanır ve üretilir.

CNC Kayar Ve Kamlı torna tezgahı geleneksel torna tezgahından ne kadar farklıdır?

İsviçreli torna olarak da bilinen CNC Kayar Otomat ve Kamlı otomatik  torna tezgahı, ilk olarak gelişen saatçilik endüstrisinin talebini karşılamaya yardımcı olmak için İsviçre’de üretildi.

CNC Kayar Otomat ve Kamlı otomatik  torna tezgahı, aşağıda sıralandığı şekilde birkaç şekilde geleneksel torna tezgahından farklıdır:

Stok, mandal içinde dönebilir, eksenel olarak, yani z ekseninde hareket edebilir. Stok, bir aynalı pens ile yerinde tutulur ve daha sonra kesici aletin birleştiği bir kılavuz burcundan geçer. Bu yenilik İsviçre torna tezgahlarının bu kadar hassas olmasının ana nedenidir. İş parçası, takımı karşılamak için hareket eder, bu, parçanın yaşadığı yanal kuvvetin, azaltılmış moment kolu nedeniyle önemli ölçüde daha küçük olduğu anlamına gelir. Bu da son derece hassas işleme sağlar.

Ana milin karşısındaki ikincil veya alt mil, stoğu ana malzemeden ayrıldıktan sonra yerinde tutmak için kullanılabilir. Bu daha sonra işlemin, parçanın daha önce ulaşılamayan arkasında gerçekleştirilmesine izin verir. Parça tamamlandığında, bu iş mili daha sonra parçayı bir parça kabına biriktirir.

Daha sonra parçanın yanlarında delik açma ve frezelemeye izin veren geleneksel tornalama aletlerinin yerine canlı aletler kullanılabilir.

CNC Kayar Otomat ve Kamlı otomatik torna sizin için uygun mu?

Türkmaksan, çok sayıda parçanın aynı anda işlenmesini sağlayarak, eşsiz üretim verimliliği ve işlevsellik sağlayan, son derece gelişmiş 6 milli kayar mesnetli otomatik tornalama sunar. Bu makineler tipik olarak yüksek kaliteli saat bileşenleri, elektrikli donanımlar, tıbbi ve askeri bileşenler üretmek için kullanılır. Tahmin edilebilir toleranslarda küçük parçaların yüksek üretim hızlarına ihtiyaç duyuyorsanız, kayar mesnetli bir otomatik torna, şirketinizi yeni verimlilik ve karlılık seviyelerine götürmek için ihtiyaç duyduğunuz şeydir.

CNC Kayar Otomat ve Kamlı otomatik  torna tezgahının avantajları

CNC Kayar Otomat ve Kamlı otomatik  torna tezgahı, hızlı çevrim süreleriyle verimli ve doğru üretim için tasarlanmış çok yönlü bir makinedir. Aşağıda kayan mesnetli otomatik torna tezgahının temel avantajlarından bazıları verilmiştir:

Doğruluk – CNC Kayar Otomat ve Kamlı otomatik torna tezgahları, aşırı hassasiyetleriyle bilinir. Binlerce bileşeni çok sıkı toleranslara göre işleyebilirler ve aynı zamanda bu toleransları 1. kısımda ve aynı zamanda kısım 1000’de tutabilirler.

Üretim – CNC Kayar Otomat ve Kamlı otomatik torna tezgahları, bir insan operatöründen fazla ihtiyacı olmadan komple parçalar üretebilir. Malzeme bir çubuk yükleyiciye yüklenir ve makine daha sonra malzemeyi işlenmesi için itildiği kılavuz burcundan otomatik olarak yükler.

Küçük Parçalar – Kayar mesnetli torna tezgahları, geleneksel torna tezgahlarının işleyemeyeceği küçük parçalar üretmek için özel olarak tasarlanmıştır.

Takımlama – Tipik kayar mesnetli torna tezgahları, 20 takım veya daha fazlasını taşıyabilir; daha gelişmiş makineler, mevcut takım sayısını önemli ölçüde artırabilen otomatik takım değiştiricilere sahiptir. Bu, her yeni parça işlendiğinde takımların değiştirilmesi gerekmediği anlamına gelir.

Çoklu işlemler – CNC Kayar Otomat ve Kamlı otomatik tornalar, malzemeyi bir kerede karmaşık işlemlere izin verecek şekilde birden fazla aletle birleştirebilir. Buna bir örnek, aynı anda gerçekleşen hem ön hem de bitiş tornalama işlemidir. Bu aynı zamanda parçanın üretilmesi için gereken süreyi de önemli ölçüde azaltır.

Ağır kesimler – Kılavuz burcuna bu kadar yakın bir şekilde desteklendiğinden dolayı, parça saptırmadan daha ağır kesimler alınabilir, bu da bu torna tezgahları için bir başka hız avantajıdır.