Yalın Üretim Danışmanına Neden İhtiyacınız Var?

Üretim Danışmanlığı
Tarafından gönderildi: admin Yorumlar: 0 0 Posta tarihi: 28 Kasım 2020

Neden Bir Üretim Danışmanına İhtiyacınız Var?

Yeni ürününüzün tasarım aşamasını tamamladınız ve üretime başlamaya hazırsınız. Birçok şirket için bir sonraki soru “Şimdi ne olacak?” Hammadde bulmaktan kalite kontrol spesifikasyonları oluşturmaya kadar, bir üretim danışmanına ihtiyaç duymanızın birkaç nedeni vardır.

Yalın Üretim danışmanı nedir?

Yalın üretim danışmanları, birçok şirketin sahip olamayacağı önemli dış uzmanlıklar getirebilir. Danışmanlar, ürün geliştirme sürecinin bu aşamasında olumlu bir etkisi olabilecek dış deneyimler getirir. Profesyonel ve hatta kişisel düzeyde neler yaşadığınızı anlarlar ve üretim aşamasını çok daha sorunsuz hale getirmeye yardımcı olabilirler. Deneyimleri ayrıca , fabrika ekibine uzun bir yol kat eden bilgi aktarımına yol açan know-how için kısayollar sağlayabilir . Doğru danışman, hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde yardım sağlayabilir. Genel olarak, bir üretim danışmanı, ürün geliştirme sürecinizin üretim aşamasında çözümler, eğitim ve eylem öğeleri sağlayabilir.

Danışmanlar, üretim için uygun altyapının oluşturulmasına yardımcı olabilir

Yalın Üretim ve İmalat danışmanları, imalat için gerekli altyapıyı kurarak bir projenin üretim aşamasının başarısına katkıda bulunabilir. Bu, çeşitli farklı bileşenler veya montaj adımları için kalite kontrol spesifikasyonları oluşturmayı içerebilir. Zamanında, zamanında ve bütçe dahilinde kalmak için üretim hattına yönelik üretim kriterlerinin belirlenmesine yardımcı olabilirler. Sistem verimliliğini , verimi, güvenilirliği optimize etmek ve israfı en aza indirmek için özel bir kaynaktır .

Yalın Üretim Danışmanları 

Etkili satıcı kanallarını belirleme ve kurma konusunda epeyce şirket çok zor bir zorluk yaşıyor. Bu, bir üretim danışmanının uzmanlığının oldukça değerli olabileceği yerdir. Profesyonel üretim danışmanlığı aracılığıyla, şirketler hammadde satıcılarını belirleme, tek tek bileşenleri üretecek satıcıları bulma ve montaj için satıcıları bulma (uygun olduğu şekilde) konusunda yardım alabilirler. Derin uzmanlıkları ve deneyimleri, üretim aşamasında ihtiyaç duyulan birden fazla tedarikçiyi bulma sürecini daha akıcı ve uygun maliyetli hale getirebilir. Birlikte çalışmaktan keyif alacağınız ve üretim tesislerinde kaliteli bir ürünü makul bir fiyata üretebilecek saygın ve güvenilir bir üretici bulmak oldukça zor olabilir. Bir danışman, bir üretici seçerken amatör hatalar yapmaktan sizi uzaklaştırabilir, çünkü üretim için en iyi satıcıları belirleme konusunda çok beceriklidir, oysa tek başına gitmeyi seçen bir şirket, şartnamelere uyan bir üretici bulamayabilir, sigortalar. bitmiş ürün kaliteli, ve zamanında sevk edilir. Bu alanlardan herhangi birinde yapılacak bir yanlış adım oldukça maliyetli olabilir.

Danışmanlar, yurt içinde mi yoksa yurt dışında mı üretim yapacakları konusunda rehberlik sağlayabilir.

Nitelikli bir üretim danışmanı, ürününüzün Türkiye’de mi yoksa denizaşırı ülkelerde mi üretilmesi gerektiğine dair bilgece tavsiye ve rehberlik sağlayabilir. Her ikisinin de artıları ve eksileri olduğu için, bir danışman bu karara rehberlik edebilir. Doğru üretim seçenekleri doğrultusunda size rehberlik etmenize yardımcı olacak doğru soruları bilecekler ve karar sürecine aktif olarak dahil olmaları durumunda üreticiye doğru soruları soracaklar.

Danışmanlar, ürününüz için doğru depo ve dağıtım merkezini belirlemenize yardımcı olabilir

Üretim tamamlandıktan sonra, üretim danışmanlığı, bir şirketin bitmiş ürünleri için doğru depoyu bulmasına yardımcı olarak ve ayrıca ülke genelinde ve yurtdışında ihtiyaç duyulan dağıtım merkezlerini belirleyerek değer sağlayabilir. Tüketiciler, satıcılarından olağanüstü lojistik hizmet talep ediyor. Sonuç olarak, verimli bir giden dağıtım programı yürütmek, müşterileri elde tutmak ve çekmekle ilgilenen her şirket için giderek daha önemli hale geldi . Üretim danışmanları, zamanında teslimat parametrelerinin belirlenmesine yardımcı olabilir. En iyi maliyet etkinliği için gerçekte kaç dağıtım merkezine ihtiyacınız olduğuna dair tavsiyelerde bulunabilirler. İdeal dağıtım pazarları hakkında bilgi bile sağlayabilirler. Bunların tümü, muazzam maliyet tasarrufu ve gelişmiş verimlilik sağlayabilir.

Üretim danışmanları, ürün geliştirme sürecinin kritik bir parçasıdır ve genel sürecin verimli ve uygun maliyetli olmasına yardımcı olabilir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir